Baza wiedzy

Baza wiedzy

Fotowoltaika (PV) – dziedzina techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie z dwóch głównych powodów: ekologicznych oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).

Panele fotowoltaiczne to najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie

Elektryczne panele słoneczne wytwarzają prąd elektryczny bezpośrednio z promieniowania słonecznego. Znowelizowane Prawo Energetyczne w Polsce pozwala obecnie osobom prywatnym produkować i sprzedawać energię elektryczną. Mikro elektrownię słoneczną można umieścić na dachu, na elewacji czy też w ogrodzie.

Zalety paneli fotowoltaicznych

Panele pozwalają zarabiać pieniądze – wyprodukowany prąd elektryczny jest odsprzedawany do sieci energetycznej. Energię można zużywać również w domu obniżając swoje rachunki za prąd. Instalacja fotowoltaiczna podniesie wartość domu. Dom staje się niezależny energetycznie, ekologiczny, oszczędny i nowoczesny.

Ile można zaoszczędzić dzięki własnej elektrowni?

Elektrownia jest bezobsługowa jak bateria słoneczna w kalkulatorze. Jest Słońce – działa!
Efektywność produkcji to 1000 kWh rocznie z 1 kWp zainstalowanej mocy czyli jeden moduł słoneczny 330 Wp zarobi dla nawet 165 zł rocznie i daje niezależność od ciągłych podwyżek cen prądu.

Schemat instalacji